Barreda wygrywa pierwszą część maratonu na Dakarze

dodano: 13.01.2018

Joan Barreda wygrał sobotni, pierwszy maratoński etap Rajdu Dakar. Motocyklisty zespołu Monster Energry Honda Team nie powstrzymała nawet wywrotka. Trzeci czas zanotował z kolei Kevin Benavides. Obaj liczą na walkę o podium w całej imprezie.

 

Honda w PolsceDrugi tydzień rywalizacji rozpoczął się w deszczu, w towarzystwie którego zawodnicy pokonają najprawdopodobniej najbliższe etapy w górach Boliwii, gdzie odcinki będą coraz dłuższe, prowadząc średnio na wysokości 3500 m.n.p.m.

 

Po opuszczeniu La Paz w sobotę uczestnicy zmierzyli się z pierwszą połową jednego z dwóch maratońskich etapów tegorocznego Dakaru. Noc z soboty na niedzielę zawodnicy spędzą w Uyuni, gdzie, zgodnie ze specyfiką „maratonów", nie będą mogli liczyć na pomoc mechaników.

 

Świetne tempo narzucił w sobotę Barreda, który mimo wywrotki i kontuzji kolana wygrał siódmy odcinek. To jego trzecie zwycięstwo w Dakarze w tym roku i 22 w karierze. Hiszpan jest trzeci w klasyfikacji generalnej, ze stratą zaledwie 4 minut i 45 sekund do lidera. „Mimo ulewy jechałem dobrym tempem, ale wypadłem z drogi i mocno poobijałem lewe kolano - powiedział Barreda. - Lekarze powiedzieli, że nie doszło do złamania, ale w kolanie zbiera się płyn. Jazda była bardzo bolesna więc zobaczymy co będzie dalej."

 

Trudny, ale dobry dzień ma za sobą Kevin Benavides, który był w sobotę trzeci. Choć stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej, to jednak Argentyńczyk nadal zajmuje w niej wysokie, drugie miejsce. „To był trudny i deszczowy odcinek - przyznał Benavides. - Na początku bardzo ważna była nawigacja. Po stu kilometrach dogoniłem czołowych zawodników i jechaliśmy razem do półmetka. Wiedziałem, że otwierając trasę tracimy czas, dlatego później podkręciliśmy tempo."

 

W walce wciąż są także Ricky Brabec i Jose Ignacio Cornejo. Niestety z rywalizacji musiał wycofać się Michael Metge, który wrócił do biwaku z opóźnieniem z powodu problemu z tylnym kołem.

 

Druga część etapu maratońskiego zaplanowana jest na niedzielę. Po pokonaniu 498 km motocykliści zameldują się w Tupizie, gdzie będą mogli ponownie liczyć na pomoc swoich mechaników.

 

Wyniki 7 etapu


Honda w Polsce


Obecna klasyfikacja po 7 etapie

 


Honda w Polsce